| |     ћирилица | english  
Naslovna
BIOGRAFIJA AMBASADORA

 

ĐURA LIKAR

Rođen 25.12.1970. godine u Skoplju, R. Makedonija.

Završio Fakultet političkih nauka Univerziteta u Beogradu.

- mart 2000.g. – zasnovao radni odnos u Ministarstvu spoljnih poslova R.Srbije
- mart 2000.g. – mart 2002.g. – ataše u Odseku za Arapske zemlje i Izrael (Direkcija za Afriku i Bliski istok)
- mart 2002.g. - februar 2006.g. – treći sekretar u Ambasadi R. Srbije u Adis Abebi, Etiopija
- jun 2004.g. – februar 2006.g. – zamenik stalnog predstavnika R. Srbije pri UNEP i HABITAT u Najrobiju, Kenija
- februar 2006.g.- januar 2007.g. – drugi sekretar u Odseku za Iran i arapske zemlje Zaliva (Direkcija za Afriku i Bliski istok)
- januar 2007.- avgust 2009.g. – prvi sekretar u Odseku za Podsaharsku Afriku (Direkcija za Afriku i Bliski istok)
- avgust 2009.g.-avgust 2013.g. – prvi sekretar u Ambasadi R. Srbije u Najrobiju, Kenija
- septembar 2009.g. – mart 2011.g. – zamenik stalnog predstavnika R. Srbije pri UNEP i HABITAT u Najrobiju, Kenija
- mart 2011.g. – jul 2012.g.- privremeni otpravnik poslova Ambasade R. Srbije u Najrobiju, Kenija i privremeni stalni predstavnik R. Srbije u UNEP i HABITAT u Najrobiju, Kenija
- jul 2012.g. – avgust 2013.g. – zamenik stalnog predstavnika R. Srbije pri UNEP i HABITAT u Najrobiju, Kenija
- avgust 2013.g. – decembar 2013.g. – prvi sekretar u Grupi za analitiku (Odeljenje za analitiku i podršku spoljno-političkom planiranju)
- decembar 2013.g. – jul 2014.g. – savetnik u Grupi za analitiku (Odeljenje za analitiku i podršku spoljno-političkom planiranju)
- avgust 2014.g. – februar 2016.g. – vršilac dužnosti načelnika Odeljenja za analitiku i podršku spoljno-političkom planiranju
- mart 2016.g. – januar 2018.g. ministar savetnik, Šef Odseka za analitiku i podršku spoljno-političkom planiranju i bezbednosne pripreme
- januar 2018.g. – izvanredni i opunomoćeni ambasador Republike Srbije u Saveznoj Republici Nigeriji

Oženjen, otac dvoje dece.



Ambasador
BIOGRAFIJA AMBASADORA